III edycja akcji “Bezpieczny noworodek na sesji”

Czas szybko leci…  to już III edycja akcji “Bezpieczny noworodek na sesji” ! W tym roku miałam przyjemność razem z Dorotą Gardias oraz Katarzyną Żak oceniać nadesłane prace.

1535524_742360049176240_6780764175061630028_n

Chciałabym podziękować wszystkim, którzy przyczyniają sie do poszerzenia wiedzy o tym szczególnym rodzaju fotografii i biorą udział w organizowanej przez nas akcji. Wiem jak bardzo ta wiedza jest ważna dla rodziców maluszków. Pierwsze chwile po narodzinach to dość trudny okres, nowe emocje- radość, entuzjazm wymieszany z niepewnością.. dlatego tak wiele uwagi przykładamy do przygotowania się wspólnie do zdjęć. Z dużym szacunkiem i zrozumieniem odnoszę się do ich emocji, bo przecież spokojni i świadomi przebiegu sesji rodzice to klucz do udanej sesji. Rodzice z coraz większą sumiennością oglądają portfolio i szukają opinii. Dodaje im to pewności, kiedy wiedzą jak wygląda praca fotografa noworodkowego i na co powinni zwrócić uwagę szukając osoby, która uwieczni ich pierwsze chwile z maleństwem ;-)

 My fotografowie z każdym dniem zdobywamy nową wiedzę i doświadczenie, które okazuje się niezastąpione w naszej pracy. Przekonujemy się jak wiele czynników wpływa na efekt końcowy i jak bardzo delikatna to dziedzina fotografii. Gdy wracam wspomnieniami do czasu, kiedy zaczynałam i marzyłam o tym, by zająć się głównie fotografowaniem najmłodszych, przypominam sobie ile towarzyszyło mi wątpliwości  i lęku przed czymś co było wówczas nowe i nieznane. W głębi serca czułam, że jest to coś wyjątkowego.

Tak bardzo jestem wdzięczna opatrzności za to, że dostałam wystarczająco siły i zdrowia, by trwać w tym czego pragnęłam i robić to co sprawiało mi radość. Lata pracy z maluszkami i ich rodzicami wiele mnie nauczyły i pozwoliły spojrzeć na mnóstwo rzeczy z dystansu. Dziś mam szczęście spełniać się w swojej pracy, a do tego wszystkiego przekazywać wiedzę tym, którzy są na początku swojej drogi.

Ostatnio zastanawiałam się jaka rada pomogłaby mi, kiedy 7 lat temu nieśmiało zaczynałam pracować z noworodkami. Oczywiście ciężko jest wybrać jedną rzecz, ale uważam, że słowa “Diabeł tkwi w szczegółach” no i oczywiście “Rzeczy proste są zawsze najbardziej niezwykłe” oszczędziłyby mi wiele stresu. Teraz jest to kluczowa sprawa, którą kieruję się w estetyce naszych zdjęć. Wychodzimy z założenia, że lepiej zrobić mniej ujęć a staranniej wykonanych, ponieważ to właśnie małe detale składają się na efekt końcowy.

Detal

W zeszłym roku pokrótce opisałam swój sposób pracy z noworodkami (zapraszam tutaj), a dziś zachęcam do obejrzenia naszego krótkiego filmu instruktażowego dotyczącego asekuracji.

Posłużyłyśmy się jedną z podstawowych opcji programu graficznego-maskowaniem. Kluczem do udanego “fotomontażu” w tym przypadku jest dopasowanie do siebie dwóch ujęć oraz wymazanie dłoni w taki sposób, aby nie zmienić kształtu główki. 

Benio

W chwili obecnej przyjmujemy zapisy na warsztaty indywidualne na rok 2015, dlatego jeśli jesteś zainteresowany udziałem i poznaniem wielu innych tajników fotografii noworodkowej zachęcam do kontaktu przez formularz

Dziękujemy i zapraszamy za rok :-))